BEZPRZEWODOWY MONITORING ARANET TO SPRAWDZONE I NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE DEDYKOWANE DLA FERM DROBIU

Już teraz masz do dyspozycji zasilane bateryjnie czujniki temperatury i wilgotności, stężenia NH³, CO², CO, różnicy ciśnień, natężenia światła, zużycia wody, prądu oraz monitorowania urządzeń do ogrzewania obiektów.

Aranet IOT

Bezprzewodowe rozwiązanie IoT (internetu rzeczy) firmy Aranet to nowa przełomowa
technologia dla przemysłu drobiarskiego. Czujniki, wykorzystujące autorską radiową technologię Aranet, to bezprecedensowa łatwość obsługi zarówno w konfiguracji, jak i użyciu. Teraz możesz uzyskać szczegółowy obraz mikroklimatu w Twoich obiektach, co pozwoli uniknąć negatywnych konsekwencji dla zdrowia ptaków, takich jak choroby układu oddechowego lub infekcje łap. Wbudowana funkcja alarmu pozwala reagować w ciągu kilku minut na wszelkie potencjalne problemy, które mogą wystąpić z wentylacją, oszczędzając Ci ogromnych kosztów utraty życia kurczaków.

System Aranet

IOT Andrew Frost Solutions

Rozwiązanie Aranet Poultry składa się z bezprzewodowych czujników, które przesyłają dane do stacji bazowej Aranet PRO z wykorzystaniem technologii radiowej Aranet 868/920 MHz. Stacja bazowa (router LAN/WIFI) jest wyposażona w wewnętrzną pamięć do przechowywania danych przez 10 lat, wbudowany serwer WWW z bezpłatnym oprogramowaniem do alarmów,
tworzenia wykresów, eksportu danych i konfiguracji. Dodatkowo, do chmury Aranet można podłączyć kilka stacji bazowych i zarządzać nimi za pomocą jednego pulpitu nawigacyjnego. System jest typu „plug-and-play” i jest wiodącym w branży dzięki prostocie instalacji – może być szybko wdrożony przez każdego użytkownika bez doświadczenia IT.

AMONIAK

Andrew Frost Solutions IOT

Odporne na amoniak czujniki temperatury i wilgotności – to najbardziej podstawowy zestaw do wykorzystania w
obiektach z żywym inwentarzem. Zapewnienie odpowiedniego klimatu jest kluczem do produkcji zdrowych ptaków, które nie
są osłabione przez stres. Jednak klimat w całym obiekcie zazwyczaj nie jest jednolity, dlatego dane o temperaturze i
wilgotności są łatwym narzędziem do uzyskania szczegółowego widoku 3D rozkładu parametrów wewnątrz. Czujniki są
wykonane tak, aby były odporne na amoniak i zapewniały prawidłowe działanie w agresywnym chemicznie środowisku.
Czujnik amoniaku – podwyższony poziom amoniaku stwarza wiele zagrożeń dla zdrowia zarówno pracowników, jak i samych
zwierząt. Wdychanie NH może spowodować podrażnienie oczu i dróg oddechowych, utratę apetytu i letarg. Dlatego kluczowe
jest stałe czuwanie, by nie przekraczać norm stężenia NH w powietrzu.

DWUTLENEK WĘGLA

Czujniki dla ferm drobiu Andrew Frost Solutions

Czujnik CO² – chociaż ptaki zazwyczaj wytrzymują wyższy poziom CO² niż ludzie, nadal ważne jest to, aby kontrolować, czy limity nie są przekraczane, a zdrowie ptaków nie jest niepotrzebnie narażone. CO² jest również dobrym wskaźnikiem jakości wentylacji w kurniku. Czujniki CO maja zastosowanie w przypadkach, gdy ogrzewanie odbywa się za pomocą gazowych nagrzewnic. Ponieważ gromadzenie się CO może być śmiertelne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi pracując w środku, warto mieć system monitorujący, taki jak ten zbudowany na bazie Aranet, który poinformuje Cię, kiedy środowisko stanie się potencjalnie niebezpieczne.

NATĘŻENIE ŚWIATŁA

Czujnik natężenia światła – oświetlenie to podstawowy czynnik rozwoju i prawidłowego funkcjonowania, rozrodu i rozwoju
kurcząt. Jest to ważny wskaźnik kontrolujący wiele fizjologicznych procesów u zwierząt. Intensywność światła wpływa na zachowanie brojlerów. Zastosowanie czujników LUX Aranet do monitorowania natężenia i czasu naświetlania, pomagając zadbać o zdrowy rozwój Twoich ptaków, a także kontrolowanie pobierania paszy.

IOT Andrew Frost Solutions czujniki bezprzewodowe

LICZNIKI IMPULSÓW

Liczniki impulsów – dodanie czujników Aranet do liczników wody, energii elektrycznej lub ciepła, pozwalają łatwo zbierać dane ze wszystkich swoich urządzeń w jednym miejscu. Dzięki temu trzymasz koszty pod kontrolą.

Aktualizacja oprogramowania Aranet v2.6.5

Od 10.06.2021 dostępna jest aktualizacja oprogramowania stacji bazowych Aranet:

Nowe oprogramowanie zawiera:

 • Pola nazwy i identyfikatora grupy czujników są teraz wysyłane przez MQTT
 • Poprawiona wydajność i stabilność przesyłania danych do Aranet Cloud MQTT
 • Obsługa nowego czujnika
 • Suchy licznik godzin kontaktu contact
 • Dodano opcję zastępowania statycznego adresu IP DHCP
Aranet PRO Firmware v2.6.5 Available for Download
Aranet PRO Firmware v2.6.5 Available for Download

Kim jesteśmy.

Korzystamy z wiedzy zdobytej między innymi w takich firmach jak: Jeronimo Martins (Biedronka), PoloMarket, Eurocash, Żabka, ABB Dolmel, a zagranicą w X5Retail Group.

Specjalizujemy się w audytach oraz projektach optymalizacyjnych procesów operacyjnych, zakupowych, ekspansyjnych oraz logistycznych.

Jesteśmy dystrybutorem światowych liderów producentów urządzeń IoT oraz platform dla systemów telemetrii. Wdrażamy na polskim rynku innowacyjne rozwiązania w zakresie bezprzewodowych, opartych na chmurze rozwiązań do zdalnego monitorowania.

Naszym początkowym celem było rozwijanie systemu monitorowania temperatur dla systemów produkcji żywności, w gastronomii, w sprzedaży detalicznej żywności i innych usługach gastronomicznych. Jednak szybko rozszerzyliśmy naszą ofertę czujników, aby monitorować inne parametry w szerszym zakresie sektorów, w tym przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej, rolnictwie, magazynach i transporcie.

AndrewFrost Solutions obsługuje zarówno małych i indywidualnych klientów, jak i duże, wielozakładowe oraz globalne firmy.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom doskonałą obsługę, obniżać koszty oraz zwiększać efektywność i bezpieczeństwo prowadzonego biznesu.

Nadal rozwijamy produkty, które zapewniają wysokiej jakości, niedrogie rozwiązania w łatwy do wdrożenia, wydajny i intuicyjny sposób.

Oferujemy również łatwą integrację z innymi systemami monitorowania. Działamy z Polski z 3 biur zlokalizowanych w okolicy Trójmiasta, Wrocławia oraz Krakowa, co pozwala nam na szybkie dotarcie do Klientów na terenie Polski i Europy.

10 Najlepszych Czujników Dla Ferm Drobiu

BEZPRZEWODOWY MONITORING ARANET TO ROZWIĄZANIE DLA FERM DROBIU (odporne na działanie amoniaku).

Już teraz masz do dyspozycji zasilane bateryjnie czujniki temperatury i wilgotności, stężenia NH³, CO², CO, różnicy ciśnień, natężenia światła, zużycia wody, prądu oraz monitorowania urządzeń do ogrzewania obiektów.

Bezprzewodowe rozwiązanie IoT (internetu rzeczy) firmy Aranet to nowa przełomowa technologia dla przemysłu drobiarskiego.

Czujniki środowiskowe, wykorzystujące autorską radiową technologię Aranet, to bezprecedensowa łatwość obsługi zarówno w konfiguracji, jak i użyciu. Teraz możesz uzyskać szczegółowy obraz mikroklimatu w Twoich obiektach, co pozwoli uniknąć negatywnych konsekwencji dla zdrowia ptaków, takich jak choroby układu oddechowego lub infekcje łap. Wbudowana funkcja alarmu pozwala reagować w ciągu kilku minut na wszelkie potencjalne problemy, które mogą wystąpić z wentylacją, oszczędzając Ci ogromnych kosztów utraty życia kurczaków.

System Aranet

Rozwiązanie Aranet Poultry składa się z bezprzewodowych czujników środowiskowych, które przesyłają dane do stacji bazowej Aranet PRO z wykorzystaniem technologii radiowej Aranet 868/920 MHz. Stacja bazowa (router LAN/WIFI) jest wyposażona jest w wewnętrzną pamięć do przechowywania danych do 10 lat, wbudowany serwer WWW z bezpłatnym oprogramowaniem do alarmów, tworzenia wykresów, eksportu danych i konfiguracji. Dodatkowo do chmury Aranet można podłączyć kilka stacji bazowych i zarządzać nimi za pomocą jednego pulpitu nawigacyjnego dla wielu urządzeń i lokalizacji. System jest typu „plug-and-play” i jest wiodącym w branży dzięki prostocie instalacji – może być szybko wdrożona przez każdego użytkownika bez wcześniejszej wiedzy informatycznej.

Odporne na amoniak czujniki temperatury i wilgotności – to najbardziej podstawowy zestaw do wykorzystania w obiektach z żywym inwentarzem. Zapewnienie odpowiedniego klimatu jest kluczem do produkcji zdrowych ptaków, które są wydajne w produkcji i nie są osłabione przez stres. Jednak klimat w całej oborze zazwyczaj nie jest jednolity, dlatego dane o temperaturze i wilgotności są łatwym narzędziem do uzyskania szczegółowego widoku 3D rozkładu parametrów wewnątrz. Czujniki są wykonane tak aby być odporne na amoniak i zapewnić prawidłowe działanie w agresywnym chemicznie środowisku.

Czujnik amoniaku – podwyższony poziom amoniaku stwarza wiele zagrożeń dla zdrowia zarówno pracowników, jak i samych zwierząt. Wdychanie NH może spowodować podrażnienie oczu i drogi oddechowe, utrata apetytu i letarg. Dlatego jest
kluczowe dla kontrolowania poziomów NH poprzez monitorowanie i wytwarzanie czy nie przekraczają norm.

Czujnik CO² – chociaż ptaki zazwyczaj wytrzymują wyższy poziomy CO² niż ludzie, nadal ważne jest to, aby kontrolować, czy limity nie są przekraczane, a zdrowie ptaków nie jest niepotrzebnie narażone. CO² jest również dobrym wskaźnikiem jakości wentylacji w kurniku.

Czujniki CO są stosowane w przypadkach, gdy ogrzewanie odbywa się za pomocą gazowych nagrzewnic. Ponieważ gromadzenie się CO może być śmiertelne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi pracując w środku, warto mieć system alarmowy, taki jak ten zbudowany w bazie Aranet, który poinformuje Cię, kiedy środowisko stanie się potencjalnie niebezpieczne.

Czujnik natężenia światła – oświetlenie to podstawowy czynnik rozwoju i prawidłowego funkcjonowanie rozrodu i rozwoju kurcząt. Jest ważny czynnik kontrolujący wiele fizjologicznych procesów u zwierząt. Intensywność światła wpływa na zachowanie brojlerów. Zastosowanie czujników LUX Aranet do monitorowania natężenia i czasu naświetlania, pomagając zadbać o zdrowy rozwój Twoich ptaków, a także kontrolowanie pobierania paszy.

Liczniki impulsów – dodanie czujników do Twoich liczników wody, energii elektrycznej i ciepła pozwalają łatwo agregować dane ze wszystkich swoich urządzeń w jednym miejscu przez co pomaga trzymać koszty pod kontrolą.

Dodatkowo bezprzewodowe czujniki różnicy ciśnień Aranet mogą być zainstalowane w celu uzyskania natychmiastowej informacji zwrotnej w celu oceny wentylacji gdy pojawiają się problemy. Jeśli wentylacja nie działa prawidłowo, temperatura może wzrastać zbyt wolno aby było to zauważalne przez Twoich pracowników, ale można zauważyć spadek ciśnienia w ciągu minuty, a stacja bazowa Aranet wyśle ​​Ci alarm i pozwalając na uratowanie cennych ptaków w odpowiednim czasie.

Licznik godzin pracy maszyn to czujnik, który może być używany do monitorowania dozowania paszy. Umożliwią Ci śledzenie spożycia paszy dla kurczaków i precyzyjne poinformują Cię o wszelkich nieprawidłowościach. Nagły spadek ilość pokarmu, jaką jedzą twoje kurczaki, może być symptomem problemów zdrowotny zwierząt, które należy jak najszybciej rozwiązać.

Wypróbuj teraz przez 30 dni bezpłatnie bezprzewodowe rozwiązanie do monitoringu Aranet dla ferm drobiu, zwiększ
Twoje zyski, zoptymalizuj koszty i zapewnij zdrowe i produktywne życie dla twoje kurczaki!

AFS – kim jesteśmy?

Korzystamy z wiedzy zdobytej między innymi w takich firmach jak: Jeronimo Martins (Biedronka), PoloMarket, Eurocash, Żabka, ABB Dolmel, a zagranicą w X5Retail Group.

Specjalizujemy się w audytach oraz projektach optymalizacyjnych procesów operacyjnych, zakupowych, ekspansyjnych oraz logistycznych.

Jesteśmy dystrybutorem światowych liderów producentów urządzeń IoT oraz platform dla systemów telemetrii. Wdrażamy na polskim rynku innowacyjne rozwiązania w zakresie bezprzewodowych, opartych na chmurze rozwiązań do zdalnego monitorowania.

Naszym początkowym celem było rozwijanie systemu monitorowania temperatur dla systemów produkcji żywności, w gastronomii, w sprzedaży detalicznej żywności i innych usługach gastronomicznych. Jednak szybko rozszerzyliśmy naszą ofertę czujników, aby monitorować inne parametry w szerszym zakresie sektorów, w tym przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej, rolnictwie, magazynach i transporcie.

AndrewFrost Solutions obsługuje zarówno małych i indywidualnych klientów, jak i duże, wielozakładowe oraz globalne firmy.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom doskonałą obsługę, obniżać koszty oraz zwiększać efektywność i bezpieczeństwo prowadzonego biznesu.

Nadal rozwijamy produkty, które zapewniają wysokiej jakości, niedrogie rozwiązania w łatwy do wdrożenia, wydajny i intuicyjny sposób.

Oferujemy również łatwą integrację z innymi systemami monitorowania. Działamy z Polski z 3 biur zlokalizowanych w okolicy Trójmiasta, Wrocławia oraz Krakowa, co pozwala nam na szybkie dotarcie do Klientów na terenie Polski i Europy.

Licznik zużycia prądu przemiennego AC – nowy produkt w ofercie

Zużycie prądu zawsze warto mieć pod kontrolą. Często urządzenia pracują bez nadzoru zużywając prąd i generując koszty. Nowoczesny licznik zużycia prądu zmiennego firmy Aranet jest doskonałym narzędziem do kontroli wydatków. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary łatwo go dopasować od swoich potrzeb. Klasa wodoodporności P67 oraz bezprzewodową transmisję danych doskonale sprawdza się w terenie. Za pomocą licznika pracy możesz monitorować urządzenia podłączone do prądu w marinach i serwisach.

Bezprzewodowy licznik pracy urządzeń

Informacja na wyciągniecie ręki

Czujnik pokazuje dokładny czas działania urządzenia, maszyny lub narzędzi elektrycznych. Proste i niezawodne rozwiązanie.

Kim jesteśmy.

Korzystamy z wiedzy zdobytej między innymi w takich firmach jak: Jeronimo Martins (Biedronka), PoloMarket, Eurocash, Żabka, ABB Dolmel, a zagranicą w X5Retail Group.

Specjalizujemy się w audytach oraz projektach optymalizacyjnych procesów operacyjnych, zakupowych, ekspansyjnych oraz logistycznych.

Jesteśmy dystrybutorem światowych liderów producentów urządzeń IoT oraz platform dla systemów telemetrii. Wdrażamy na polskim rynku innowacyjne rozwiązania w zakresie bezprzewodowych, opartych na chmurze rozwiązań do zdalnego monitorowania.

Naszym początkowym celem było rozwijanie systemu monitorowania temperatur dla systemów produkcji żywności, w gastronomii, w sprzedaży detalicznej żywności i innych usługach gastronomicznych. Jednak szybko rozszerzyliśmy naszą ofertę czujników, aby monitorować inne parametry w szerszym zakresie sektorów, w tym przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej, rolnictwie, magazynach i transporcie.

AndrewFrost Solutions obsługuje zarówno małych i indywidualnych klientów, jak i duże, wielozakładowe oraz globalne firmy.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom doskonałą obsługę, obniżać koszty oraz zwiększać efektywność i bezpieczeństwo prowadzonego biznesu.

Nadal rozwijamy produkty, które zapewniają wysokiej jakości, niedrogie rozwiązania w łatwy do wdrożenia, wydajny i intuicyjny sposób.

Oferujemy również łatwą integrację z innymi systemami monitorowania. Działamy z Polski z 3 biur zlokalizowanych w okolicy Trójmiasta, Wrocławia oraz Krakowa, co pozwala nam na szybkie dotarcie do Klientów na terenie Polski i Europy.

3 Rady dla sprzedawcy Hot-dogów

„Hotdog story” – jak w nowoczesny sposób kontrolować jakość obsługi oraz bezpieczeństwo produktów?

Dystrybutor systemów pomiarów temperatury
Dystrybutor systemów pomiarów temperatury

Bardzo często Organizacje prześcigają się wymyślaniu wskaźników (KPI), aby kontrolować realizację misji firmy. Najczęściej korzystają z twardych danych z systemów transakcyjnych, mierząc np. udział sprzedaży produktów wysoko marżowych (impulsowych) na 1 Klienta.

Jak weryfikować miękkie aspekty misji firmy?

Dystrybutor systemów pomiarów temperatury
Dystrybutor systemów pomiarów temperatury

A jak poradzić sobie z tak opisaną misją?
„Oferowane przez nas „Hot-dogi” są najlepsze! Gwarantujemy, że otrzymasz produkt w najwyższej jakości – właśnie taki, jak powinien być”. A komu się nie zdarzyło dostać „sopelka” w bułce?

A ile czasu średnio spędziła Twoja parówka na rollerze?

Rada 1:

 • umieść w widocznym miejscu informacje: ile czasu półprodukt potrzebuje aby stać się produktem i ile czas może przebywać na grillu
miratag hot-dog apliakcja
aplikacja hot-dog miratag

Rada 2

 • zapisuj czas włożenia półproduktu na roller lub grill, aby mieć pewność, że produkt jest gotowy do sprzedaży

Rada 3

 • zawsze usuwaj produkty, które przekroczyły termin przebywania na rollerze oraz straciły walory jakościowe

Na te i inne potrzeby realizuje aplikacja Miratag, która sprawdza się tam, gdzie organizacje oferują produkty „takeaway” lub „ready2eat”. System na bieżąco monitoruje czas jaki produkt przebywa na ekspozycji, podpowiada ilość aby zapewnić pełną dostępność i zminimalizować straty. Informuje i podpowiada pracownikowi kolejne czynności. Posiada również system powiadamiana i raportowania. Nie może być prościej i efektywniej. Zapomnij o kamerach, ręcznych termometrach z bluetooth i innych gadżetach – to nie działa. Dystrybutor Miratag = Andrew Frost Solutions (Mieczysław MrózDariusz Grobecki). #automation #digitalhaccp #safefood #innovation

Aranet4 Home. Recepta na bycie zdrowym

Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się w ciągu ostatniego roku, jest uważanie na otaczające nas powietrze – zwłaszcza w pomieszczeniach. Jeśli w pobliżu są inni ludzie, którzy wydychają powietrze, wypełniają przestrzeń swoim oddechem. Jeśli jedna z tych osób ma COVID-19, mogą wypełniać przestrzeń zaraźliwym oddechem.

Jest jednak sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w pomieszczeniach: poprawienie wentylacji, aby powietrze było świeże i czyste. W ten sposób wszelkie potencjalnie zakaźne cząsteczki szybko znikają, zamiast czekać, aż ktoś inny może wdychać.

Aranet4

Eksperci twierdzą, że jednym ze sposobów sprawdzenia, jak dobrze wentylowane są określone przestrzenie, jest sprawdzenie, ile dwutlenku węgla znajduje się w powietrzu. Ludzie wydychają dwutlenek węgla, więc jego ilość w pomieszczeniu daje wyobrażenie o tym, jaka część powietrza składa się z oddechów innych ludzi. Nie jest to idealna miara zagrożenia – nie powie ci, czy w pobliżu rzeczywiście jest wirus – ale jest całkiem dobrym wskaźnikiem proxy dla tego, jak ryzykowny może być pokój. Łatwo jest sprawdzić poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniu: wystarczy mały, przenośny czujnik.

Kim jesteśmy.

Korzystamy z wiedzy zdobytej między innymi w takich firmach jak: Jeronimo Martins (Biedronka), PoloMarket, Eurocash, Żabka, ABB Dolmel, a zagranicą w X5Retail Group.

Specjalizujemy się w audytach oraz projektach optymalizacyjnych procesów operacyjnych, zakupowych, ekspansyjnych oraz logistycznych.

Jesteśmy dystrybutorem światowych liderów producentów urządzeń IoT oraz platform dla systemów telemetrii. Wdrażamy na polskim rynku innowacyjne rozwiązania w zakresie bezprzewodowych, opartych na chmurze rozwiązań do zdalnego monitorowania.

Naszym początkowym celem było rozwijanie systemu monitorowania temperatur dla systemów produkcji żywności, w gastronomii, w sprzedaży detalicznej żywności i innych usługach gastronomicznych. Jednak szybko rozszerzyliśmy naszą ofertę czujników, aby monitorować inne parametry w szerszym zakresie sektorów, w tym przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej, rolnictwie, magazynach i transporcie.

AndrewFrost Solutions obsługuje zarówno małych i indywidualnych klientów, jak i duże, wielozakładowe oraz globalne firmy.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom doskonałą obsługę, obniżać koszty oraz zwiększać efektywność i bezpieczeństwo prowadzonego biznesu.

Nadal rozwijamy produkty, które zapewniają wysokiej jakości, niedrogie rozwiązania w łatwy do wdrożenia, wydajny i intuicyjny sposób.

Oferujemy również łatwą integrację z innymi systemami monitorowania. Działamy z Polski z 3 biur zlokalizowanych w okolicy Trójmiasta, Wrocławia oraz Krakowa, co pozwala nam na szybkie dotarcie do Klientów na terenie Polski i Europy.

3 Przykłady Montażu Monitoringu Jachtów i Łodzi

Montaż bez problemów

Zapraszam na 3 filmy instruktarzowe jak prawidłowo zamontować czujniki Sense4Boat służące do monitoriwania jachtów i łodzi w marine.

Sense4boat by Andrew Frost Solutions
Sense4boat ochrona przeciwpożarowa Jachtów by Sense4boat
Ochrona przed zalaniem Jachtów by Sense4boat
Ochrona baterii jachtowych przed rozładowaniem by Sense4boat

Kim jesteśmy?

Zapobieganie awariom, zwiększenie bezpieczeństwa to wyzwania, przed którymi stoi każdy posiadacz łodzi. Dla wielu z nas żeglarstwo to pasja, dla innych sposób na biznes lub jak kto woli sposób na życie – mówi Andrzej Mróz, właściciel Andrew Frost Solutions kiedy kończy się sezon łączy nas jedno, staramy się otoczyć jak najlepszą opieką sprzęt, dzięki któremu realizujemy marzenia. Życie jednak przynosi różne scenariusze jak zalanie, włamania, awarie elektryczne, dlatego też, do oferty AF Solutions wprowadziliśmy całodobowy monitoring łodzi Sesne4Boat, który czyni dotychczasową ofertę bardziej kompleksową. 

Andrew Frost Solutions – to dystrybutor światowych liderów producentów urządzeń IoT oraz platform dla systemów telemetrii. Wdraża na polskim rynku innowacyjne rozwiązania w zakresie bezprzewodowych, opartych na chmurze rozwiązań do zdalnego monitorowania.

Początek działalności związany z rozwijaniem systemu monitorowania temperatury dla zakładów produkcyjnych żywności, w gastronomii, w sprzedaży detalicznej żywności i innych usługach gastronomicznych. Oferta została jednak rozszerzona o monitorowanie dowolnych parametrów w szerszym zakresie sektorów, w tym przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej, rolnictwie, magazynach i transporcie.

Nowoczesny System Monitoringu Jachtów. Rozwiązanie dla miłośników żeglarstwa, żeglarzy i wodniaków. Nowe rozwiązania w portfolio Andrew Frost Solutions

Andrew Frost Solutions – wyłączny dystrybutor firmy Sense4boat, która dostarcza Nowoczesny System Monitoringu Jachtów. Bezpieczne jachty i łodzie w marinach. Monitoring wody w zęzie, temperatury silnika oraz stanu naładowania akumulatorów

Kresimir Zic• 1stFounder at SENSE4BOAT2d • 2 days ago

„We are very happy and proud to announce our collaboration with Andrew Frost Solutions, our #sense4boat distributor and partner for Poland!!!

Thank you Andrzej Mróz and Michał Kowalski for the great work! We are looking forward to a long and fruitful collaboration!
#sigfox#iot

3 Elementy Bezpiecznego Postoju Jachtu lub Łodzi Motorowej w Marinie

Po pierwsze – Kontroluj stan wody w zęzie.

Woda zawsze znajdzie drogę do twojej zęzy. Najczęściej będzie to po prostu deszcz lub woda morska, która zalegając wytworzy pleśń i nieprzyjemny zapach.

Istnieje także ryzyko zatonięcia łodzi z powodu usterek w przejściach burtowych czy zaworach.

Można temu zapobiec instalując wodoodporne czujniki Smart Bilge (IP67), które są:

 • dedykowane do wilgotnego otoczenia (można je bezpiecznie instalować w zęzie)
 • wyposażone w praktyczny wyłącznik pływakowy (można je instalować na dowolnej wysokości).

Po drugie – Zapobiegaj pożarowi lub zamarznięciu instalacji.

Zapobieganie pożarowi łodzi zacumowanej lub zostawionej do przezimowania w marinie bywa dużym wyzwaniem. Pożar jest zawsze zauważany zbyt późno. Kiedy pojawiają się dym i ogień, oznacza to, że w środku panują już wysokie temperatury i ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru (także na inne łodzie) jest wysokie. 

Można temu zapobiec instalując odporne na wysokie temperatury czujniki Sense4Boat (IP65).

 • Czujniki te w sposób ciągły (co 6 sekund) monitorują i wykrywają najmniejsze zmiany temperatury w pomieszczeniu.
 • Informacja o każdej gwałtownej zmianie temperatury (+/-3°C) jest wysyłana do aplikacji i przetwarzana w alarm, który pojawia się na ekranie telefonu.

Po trzecieZwiększ żywotność swoich akumulatorów

Czujniki mogą monitorować również stan akumulatorów oraz baterii i przekazywać informację, jakie działania należy podjąć, aby zapewnić ich właściwą konserwację. Napięcie na akumulatorze jest mierzone co 3 godziny i informacja jest wysyłana do aplikacji w chmurze, aby zapobiec docelowym uszkodzeniom.

Całkowite rozładowanie baterii jest główną przyczyną jej przedwczesnej „śmierci”. Od teraz jednak możesz dostać e-mail i powiadomienie typu push, gdy napięcie baterii spadnie poniżej zdefiniowanych wartości.

Czujnik naładowania akumulatorów
Aktywny Monitoring stanu akumulatorów na jachcie

CAŁODOBOWY MONITORING ŁODZI I JACHTÓW

Czujnik temperatury na jachcie i łodzi motorowej
Aplikacja do ochrony jachtów przed pożarem lub zamarznięciem

Zapobiegaj awariom i popraw bezpieczeństwo swojej łódki.

Woda w zęzie ochrona jachtów i łodzi
Monitoring łodzi w marinie

Usługę monitoringu łodzi masz teraz na wyciągnięcie ręki!

 • Skorzystaj z aplikacji w telefonie i miej pod kontrolą łódź, kiedy stoi w marinie.
 • Otrzymuj powiadomienia za pośrednictwem wiadomości SMS, e-mail lub połączenia głosowego, dzięki specjalnej aplikacji.
Czujnik temperatury w komorze silnika jachtowego
Bezprzewodowy czujnik temperatury w komorze silnika łodzi motorowej

Wszystkie alerty są przekazywane automatycznie do Sense4Boat (centrum monitoringu). Niezależnie od tego, gdzie jesteś TY, my jesteśmy zawsze na miejscu, aby Ci pomóc

awaria na jachcie łodzi
Woda w zęzie

Więcej na stronie:

https://www.andrewfrostsolutions.pl/kategoria-produktu/monitoring-jachtow/

Zapobieganie awarii na Jachcie lub Łodzi Motorowej w Marinie

Jak bezpiecznie zimować łódź lub jacht na wodzie w marinie?

awaria na jachcie łodzi
Woda w zęzie podtopienie

Wiele osób zadaje sobie pytanie dlaczego w naszych szerokościach geograficznych wyciąga się łodzie i jachty z wody na okres zimy? Ale co raz częściej widzimy łodzie lub jachty pozostawione na wodzie w marinach po sezonie żeglarskim. Wielu armatorów jest zaskoczonych kiedy dowiaduje się od bosmana, że jego niespodziewanie jego łódź nabrała wody i jest realne zagrożenie utraty mienia i skażenia środowiska.

Rozszczelnienie zaworów.

Dlaczego łodzie wyciąga się z wody po sezonie.
Po pierwsze wynika to z potrzeby przeprowadzenia remontu czy konserwacji jachtu.
Ale najczęściej pomijanym i ignorowanym powodem dlaczego łodzie motorowodne wyciąga się na zimę na brzeg jest potrzeba zabezpieczenie łodzi przed uszkodzeniem przejść burtowych oraz zaworów dennych.
Ujemne temperatury mogą powodować rozszczelnienie się zaworów i wtargnięcie wody do kadłuba.
W zależności od wielkości i typu łodzi do wypadku i zatopienia jednostki może dojść w przeciągu kilku godzin.
Mamy czas na podjęcie reakcji pod warunkiem, że wiemy o awarii. 

Mrozy, niskie temperatury, a szczelność instalacji na jachcie.

Pierwszymi objawami że może dojść do rozszczelnienia się zaworów, może być fakt zanotowanie w strefie dennej w łodzi temperatury poniżej zera oraz pojawienia się niewielkiej ilości wody w zęzie. Od tej chwili liczą się minuty, godziny a nie dni.

Jak monitorować wodę w zęzie?

 Monitorować pojawienie się wody w zęzie możemy poprzez czujnik i system bezprzewodowego przesyłu danych firmy Aranet.
Zestaw składa się z czujnika zalania i czujnika temperatury oraz rejestratora danych.
Zasięg czujników może być aż do 1, 5mili morskiej od rejestratora.
Powiadomienia o awarii są przesyłane do użytkownika za pomocą sms lub emaila natychmiast po wykryciu wody lub gdy temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza.

czujnik wody w zęzie
Przykładowe rozwiązanie
Czujnik temperatury Aranet T (TDSPT004) -40°C to +60°C T_RH IP68 sensor
Czujnik temperatury Aranet T (TDSPT004) -40°C to +60°C T_RH IP67 sensor

Zestaw do wykrywania wody w zęzie znajdziesz w AndrewFrostSolutions.