Żeglarstowo, nie jachting

Monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pracy urządzeń oraz warunków panujących na jednostkach pływających od zawsze stanowiła problem dla żeglarzy i motorowodniaków. Rozładowane do końca akumulatory, uszkodzone przez niską temperaturę przejścia i zawory burtowe, niska lub wysoka temperatura w kabinie lub komorze silnika może zrujnować dobrze zapowiadający się w weekend lub wakacje na wodzie.

Dostępne na rynku rozwiązania były drogie, wymagały ułożenia dodatkowych kabli oraz zainstalowania kolejnych urządzeń nadawczych, które obciążały bilans energetyczny jednostki pływającej.

Pozostawienie jednostki w marinie zawsze wiązało się z pewnym ryzykiem. Pozostawione bez właściwego nadzoru w marinie jachty ulegały poważnym awariom. Brak informacji na czas, nie dawał szansy na szybką reakcję ze strony właściciela. Bardzo często skutkowało to zanieczyszczeniem środowiska oraz stratami materialne.

Sense4boat – sprawdzone rozwiązanie

Dzięki współpracy z SailingFactory oraz MarinaCloud mamy w Polsce możliwość oferowania nowoczesnego i bezprzewodowego systemu monitoringu. Jest to doskonałe rozwiązanie do zapewnienia bezpiecznego postoju jachtów, łodzi, motorówek i skuterów w marinie. Dzięki informacji online użytkownik na swoim telefonie otrzymuje informacje o kluczowych parametrach panujących na jachcie.

Rewolucyjna technologia IoT zaprojektowana dla Twojej łodzi

SENSE4BOAT to innowacyjny System Aktywnej Prewencji, który łączy w sobie nowoczesną technologię i wieloletnie doświadczenie w branży żeglarskie, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Twojej łodzi podczas długich okresów przechowywania w marinie. Korzystamy z najnowocześniejszej technologii Internetu rzeczy (IoT), aby monitorować wszystkie istotne parametry Twojej łodzi i wykrywać potencjalne zagrożenia na długo zanim staną się prawdziwym zagrożeniem.

Ochrona jachtu Sense4boat

Najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb

Każdy czujnik jest autonomiczny i bezpośrednio łączy się z Internetem. Możesz zacząć od jednego czujnika i dodać kolejne, kiedy tylko chcesz.

Zalety:

Brak jednostki centralnej
Korzystamy z najnowocześniejszej technologii IoT. Każdy z naszych czujników jest bezpośrednio podłączony do Internetu, więc nie ma potrzeby stosowania drogiej i skomplikowanej jednostki centralnej.

Instalacja w 5 minut
Wybierz czujniki, zainstaluj je na swojej łodzi iw ciągu zaledwie kilku minut możesz rozpocząć monitorowanie swojej łodzi!

Autonomiczny i w pełni bezprzewodowe czujniki
Zasilany wewnętrznymi akumulatorami, brak połączenia z okablowaniem elektrycznym łodzi. Czujniki nie wyczerpują akumulatorów łodzi!

Bez karty SIM, bez roamingu
Korzystamy z Sigfox, największej na świecie sieci IoT. Nie są wymagane żadne karty SIM. System działa na całym świecie bez roamingu.

https://www.sigfox.com/en/coverage

Darmowa aplikacja mobilna dla właścicieli łodzi
Monitoruj wszystkie czujniki i sprawdzaj wszystkie pomiary zebrane z różnych czujników w dowolnym miejscu i czasie za pomocą naszej aplikacji mobilnej.

Jeśli alert wymaga Twojej uwagi lub działania, zostaniesz o tym powiadomiony za pośrednictwem aplikacji mobilnej, poczty e-mail i połączenia głosowego. Rejestruj wszystkie alerty i ostrzeżenia generowane przez te czujniki.

Sense4boat

Zapraszamy do zakupów na naszej stronie

Notatka prasowa

Monitoring łodzi  o każdej porze roku, dnia i nocy

Całodobowy monitoring łodzi nigdy nie był tak łatwo dostępny jak teraz. Wystarczy skorzystać z aplikacji w telefonie, by wiedzieć co się dzieje na pokładzie. Wszystko to dzięki systemowi czujników, które zamontowane bez ingerencji w bryłę łodzi, niestrudzenie przesyłają dane do centrum monitoringu Sense4Boat. 

 Doświadczenie podpowiada, że najwięcej wypadków ma miejsce, kiedy łódź stoi w marinie.

Zapobieganie awariom, zwiększenie bezpieczeństwa to wyzwania, przed którymi stoi każdy posiadacz łodzi. Dla wielu z nas żeglarstwo to pasja, dla innych sposób na biznes lub jak kto woli sposób na życie – mówi Andrzej Mróz, właściciel Andrew Frost Solutions kiedy kończy się sezon łączy nas jedno, staramy się otoczyć jak najlepszą opieką sprzęt, dzięki któremu realizujemy marzenia. Życie jednak przynosi różne scenariusze jak zalanie, włamania, awarie elektryczne, dlatego też, do oferty AF Solutions wprowadziliśmy całodobowy monitoring łodzi Sesne4Boat, który czyni dotychczasową ofertę bardziej kompleksową.   

Monitoring Sense4Boat jest sprawdzony na rozwiniętych żeglarsko rynkach Europy Południowo-Zachodniej. Platforma działa w oparciu o zbieranie danych z czujników zamieszczonych na łodzi. Każdy czujnik łączy się bezpośrednio z centrum sterowania za pomocą sieci 0G – dzięki Sigfox – globalnemu operatorowi sieci IoT. Czujniki są niezależne, bezpieczne i gotowe do zainstalowania w dowolnym typie łodzi. Mają własne wymienne baterie, które wytrzymują ponad 5 lat. To dlatego dostęp do danych jest niczym nieograniczony i odporny na zakłócenia. Czujniki Sense4Boat są łatwe w montażu. Można je samodzielnie instalować, zmieniać i dodawać nowe. Co ważne, ich montaż nie wymaga kładzenia przewodów biegnących przez całą łódź.

Zapraszamy do naszego showroom’u otwartego na terenie Sailing Factory, Gdańsk ul. Tarcice 14, gdzie na miejscu możesz obejrzeć i sprawdzić działanie systemu Sense4boat. 

AF Solutions – to dystrybutor światowych liderów producentów urządzeń IoT oraz platform dla systemów telemetrii. Wdraża na polskim rynku innowacyjne rozwiązania w zakresie bezprzewodowych, opartych na chmurze rozwiązań do zdalnego monitorowania.

Początek działalności związany z rozwijaniem systemu monitorowania temperatury dla zakładów produkcyjnych żywności, w gastronomii, w sprzedaży detalicznej żywności i innych usługach gastronomicznych. Oferta została jednak rozszerzona o monitorowanie dowolnych parametrów w szerszym zakresie sektorów, w tym przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej, rolnictwie, magazynach i transporcie.