MONITOROWANIE TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI W APTEKACH GOTOWY ZESTAW DLA FARMACEUTY

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany do obowiązujących przepisów, zawartymi m.in. w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, w sprawie podstawowych warunków prowadzenia apteki:

„Produkty lecznicze i wyroby medyczne muszą być przechowywane w aptece w sposób gwarantujący zachowanie ustalonych dla produktu leczniczego lub wyrobu medycznego wymagań jakościowych i bezpieczeństwo przechowywania”.

Certyfikowane i kalibrowane czujniki

Ustawodawca wprowadził wymóg całodobowego monitorowania warunków środowiskowych w aptece i punktach przygotowywania i przechowywania leków.

Dystrybutor systemów pomiarów temperatury
Dystrybutor systemów pomiarów temperatury

ZESTAW DLA APTEKI

Typowy zestaw do monitorowania temperatury i wilgotności dla punktu aptecznego składa się:

 • Rejestratora pomiarów
 • Zestawu czujników bezprzewodowych: termometrów i higrometrów
 • Certyfikatów i świadectwa kalibracji (opcja)
 • Kompletu baterii
 • Instrukcji obsługi
 • Gwarancji 12 miesięcy
 • Modemu GSM (opcja)
 • Katy SIM (opcja)

DLACZEGO SYSTEM ARANET?

Czujnik temperatury Aranet T (TDSPT004) -40°C to +60°C T_RH IP68 sensor
Czujnik temperatury Aranet T (TDSPT004) -40°C to +60°C T_RH IP68 sensor

Nowoczesny system produkcji EU

– czujniki bez kabli

– łatwy montaż

– prosty panel do zarządzania

– automatyczne raporty na email

– powiadomienia w przypadku odłączenia prądu od rejestratora

– powiadomienia sms/email

– urządzenia plug-in (gotowe do pracy)

– wstępna konfiguracja w cenie

– indywidualne wsparcie posprzedażowe

– możliwość zapisu danych w chmurze

– sensory fabrycznie kalibrowane

– możliwość odpłatnego certyfikowania przez producenta

Prezentacja video systemu Aranet

Platforma Aranet IoT to naprawdę wyjątkowe rozwiązanie na rynku czujników bezprzewodowych.

Projektujemy, produkujemy i opracowujemy kompletne rozwiązanie – czujniki, stację bazową 3 w 1 (rejestrator, przechowywanie danych i serwer WWW) oraz chmurę.

Co tak naprawdę się liczy?

Podczas oceny różnych czujników bezprzewodowych należy wziąć pod uwagę wiele parametrów. Na początku może się to wydawać przytłaczające, ale każda technologia ma swoje mocne i słabe strony. Zrozumienie ich pomoże Ci podjąć właściwą decyzję dla Twojej firmy.

Takie rozwiązanie ma kilka wyjątkowych zalet:

BEZPIECZNY TRANSFER DANYCH

Ponieważ Aranet kontroluje całą sieć we własnym, bezpiecznym szyfrowanym protokole komunikacyjnym, nie ma zależności od błędów cybernetycznych stron trzecich, takich jak zarządzanie hasłami lub problemy z komunikacją. Możesz odizolować cały system od reszty świata, hostując chmurę lokalnie we własnej infrastrukturze, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny poza siecią.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Posiadanie wszystkich urządzeń systemu Aranet upraszcza konfigurację: parowanie czujników zajmuje kilka minut i jesteś gotowy do pracy, nawet bez głębokiej wiedzy technicznej. Dla porównania konfiguracja i programowanie czujników LoRaWAN do pracy z bramami LoRaWAN wymaga czasu i wiedzy technologicznej. Przy wdrażaniu projektów na dużą skalę szybka konfiguracja naprawdę się opłaca.

WSPARCIE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Aranet posiada dedykowany zespół wsparcia technicznego, który pomoże Ci szybko rozwiązać wszelkie problemy, jeśli się pojawią. Bierzemy pełną odpowiedzialność za cały łańcuch komunikacyjny urządzeń. Oznacza to, że masz jeden i niezawodny punkt kontaktowy dla wszelkich potencjalnych problemów.

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie elementy znajdują się w jednym ekosystemie oprogramowania, eliminując ryzyko problemów z interoperacyjnością transmisji danych między różnymi elementami.

DOSKONAŁA ŻYWOTNOŚĆ AKUMULATORA

Czujniki Aranet komunikują się ze stacją bazową jednokierunkowo. Dzięki temu są bardziej energooszczędne niż typowe czujniki LoRa oferujące do 10 lat pracy na baterii.

NIEZAWODNOŚĆ

Aranet jest produkowany przez SAF Tehnika, firmę z ponad 20-letnim doświadczeniem w inżynierii urządzeń radiowych o znaczeniu krytycznym. Doświadczenie SAF pozwoliło nam stworzyć markę Aranet, którą uważamy za najbardziej niezawodną bezprzewodową sieć sensorową na rynku. Baza danych, czyli karta pamięci SD dołączona do stacji bazowej Aranet również znacząco poprawia niezawodność rozwiązania.

Z tych powodów system Aranet jest naprawdę wyjątkowym graczem na rynku czujników bezprzewodowych. Jeśli więc masz ograniczone zasoby do instalacji, zależy Ci na niezawodności sieci, a posiadanie bezpiecznego rozwiązania jest dla Ciebie ważne, zdecydowanie zalecamy wypróbowanie rozwiązania Aranet.

Dedykowana oferta – napisz andrzej@andrewfrostsolutions.pl

Literatura:

 1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie podstawowych warunków prowadzenia apteki.
 2. Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w sprawie kontroli warunków przechowywania i transportu produktów leczniczych.
 3. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej.
 4. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal apteki.

Całodobowe Monitorowanie Wilgotności i Temperatury Dla Farmacji

Łatwy w obsłudze i montażu całodobowy zestaw do monitorowania wilgotności oraz temperatury w pomieszczeniach farmacetycznych.

Za portalem farmaceutycznym:

“Sześć miesięcy będą miały apteki na dostosowanie się do nowych wymagań dotyczących warunków prowadzenia tego typu działalności. Konieczne będzie m.in. wyposażenie w system całodobowego monitorowania temperatury i wilgotności wszystkich pomieszczeń, w których wykonuje się i przechowuje leki, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i surowce farmaceutyczne.”

Cyfryzacja w recepturze.

“Nowe rozporządzenie doprecyzowuje warunki przechowywania i sporządzania leków w aptekach oraz dokumentacji związanej z obrotem produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi. Dla właścicieli aptek oznacza to niestety kosztowne zmiany, na których wprowadzenie będzie 6 miesięcy. Zdecydowanie najbardziej kosztowną będzie ta, dotycząca zakupu urządzeń przez całą dobę monitorujących wilgotność i temperaturę, praktycznie w całej aptece.”

“W projekcie rozporządzenia resort wskazuje, że w aptece zapewnia się w pomieszczeniach, w których sporządza się leki recepturowe i apteczne oraz produkty lecznicze homeopatyczne oraz w pomieszczeniach, które służą do przechowywania produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, surowców farmaceutycznych i wyrobów medycznych, wyposażenie do całodobowego monitorowania temperatury i wilgotności. Dodatkowo urządzenia do monitorowania temperatury muszą znaleźć się też w lodówkach, które służą do przechowywania produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, surowców farmaceutycznych i wyrobów medycznych”

*farmacja.net sp. z o. o

Zestaw Aranet dla farmacji

Bez kabli. Baterie w komplecie. Powiadomienia sms/email.

Automatyczne raporty. Pamięć wewnętrzna. Podtrzymywanie 30 min w przypadku utraty zasilania.

Podłączenie: WIFI lub LAN. Powiadamianie Email

Opcje:

Dane przechowywane w chmurze

Powiadamiania SMS

Czujnik temperatury i wilgotności Aranet T/RH (TDSPT001) -40°C to 60°CRH: 0% to 100%
Czujnik temperatury i wilgotności Aranet T/RH (TDSPT001) -40°C to 60°CRH: 0% to 100%

Certyfikowanie przez autoryzowany instytut pomiarowy

W zestawie:

8 czujników temperatury i wilgotności

Rejestrator temperatury ARANET PRO12 WIFI/LAN

Modem GSM

Instrukcja obsługi w języku polskim

Cena: 5999+VAT (obowiązuje do 30.06.2022)

INTELIGENTNY LOKALIZATOR GPS DLA SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO

Czy wiesz że każdego roku w Europie kradzionych jest ponad 8.000 silników zaburtowych? Umieszczając lokalizator GPS Sense4Boat pod maską silnika zaburtowego, otrzymasz natychmiastowe powiadomienie, gdy ktoś uruchomił Twój silnik.

BEZ ZASILANIA ZEWNĘTRZENEGO – BATERIE DO 5 LAT

Śledź jego lokalizację i upewnij się, że jest we właściwym miejscu.

Pasuje do pontonów, rowerów wodnych, ribów, skuterów wodnych, łodzi wędkarskich i wszystkich sprzętów pływających

Znajdź ofertę dla siebie lub Twojej mariny

https://lnkd.in/dpvzN6R7

Ten zasilany bateryjnie lokalizator GPS/GLONASS nowej generacji jest doskonałym zabezpieczeniem przed kradzieżą, ponieważ można go zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu na łodzi i jest wysoce odporny na zagłuszanie sygnału.

Dzięki niewielkim rozmiarom i wymiennym bateriom alkalicznym lub litowym 3xAA ten lokalizator GPS może być używany do monitorowania lokalizacji łodzi, pontonów, skuterów wodnych, silników zaburtowych lub czegokolwiek innego, co chcesz chronić.

ULTRA WYTRZYMAŁOŚĆ OBUDOWA IP67
Jeśli jest na łodzi. Będzie mokro! Dlatego ten lokalizator posiada certyfikat IP67 i nie zawiedzie nawet przy najgorszej pogodzie.

BRAK KARTY SIM
Lokalizator komunikuje się bezpośrednio z centrum sterowania Sense4Boat za pośrednictwem wyspecjalizowanej sieci Sigfox IoT. Nie jest wymagany modem z kartą SIM ani dodatkowe koszty sieciowe.

ŚLEDZENIE LOKALIZACJI – AKTYWACJA RUCHEM
Lokalizator budzi się, gdy wyczuje ruch/wibracje i zaczyna wysyłać swoją pozycję co 10 minut, aż do zatrzymania ruchu. Podczas postoju odprawia się raz dziennie. Abyś wiedział, że wszystko jest w porządku.

DALEKI ZASIĘG
Sieć Sigfox IoT obejmuje obszary do 100 km od brzegu, znacznie dalej niż 4G lub NB-IoT z zasięgiem 15 km, dzięki czemu idealnie nadaje się do śledzenia łodzi.

To urządzenie przekazuje swoją lokalizację przez odporną na zakłócenia, wyspecjalizowaną sieć IoT, co czyni go idealnym do ochrony przed kradzieżą i odzyskiwania.

3 x BATERIE AA
Dzięki własnym wymiennym akumulatorom urządzenie to nie wykorzystuje mocy łodzi. Można go umieścić w dowolnym miejscu na łodzi i idealnie nadaje się do ochrony przed kradzieżą.

LOKALIZATOR GPS DLA RIBA
https://www.andrewfrostsolutions.pl/produkt/inteligentny-lokalizator-gps/

Stop smog – Kontroluj to czym oddychasz!

Koszt oddychania smogiem.

Wyliczono dokładnie, że koszty negatywnego działania smogu sięgnęły w 2016 roku aż 30 miliardów euro. Nie bierze się pod uwagę nawet pozostałych lat. To, że życie w zanieczyszczonym powietrzu przyczynia się do licznych chorób nie jest tajemnicą. Wyraźnie skraca długość życia.

Raport określa także liczbę osób, których życie zostało skrócone w wyniku przebywania w zanieczyszczonym środowisku. W raporcie chciano policzyć nie tylko koszty takie jak koszt paliwa. Chodziło także o sprawdzenie wpływu na nasze zdrowie. Ekspozycja na smog sprawia, że długoterminowo Państwo zapłaci więcej za utrzymanie obywateli w zdrowiu.

Świadomość dotycząca smogu

Im większe miasto tym większa świadomość dotycząca zanieczyszczeń. Niestety mniejsze miejscowości też wpływają na większe. Szczególnie trując je z wykorzystaniem przestarzałych pieców oraz przy wykorzystaniu słabej jakości paliw.

Łatwo się domyśleć, że choroby związane ze smogiem prowadzą do zwolnień w pracy. Według wyliczeń ZUS wydaje rocznie ponad 200 milionów złotych na finansowanie leków i leczenia. Z drugiej strony osoby, które nie pracują lub co gorsza nie żyją, nie płacą podatków. Dodatkowe koszty związane są z nieobecnością pracowników w pracy. Prawdopodobne wydatki związane z leczeniem mogą sięgać nawet miliardów złotych. Oczywistym jest, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Środki zainwestowane w edukację i modernizację pieców krok po kroku mogą poprawić sytuację.

Dystrybutor systemów pomiarów temperatury
Dystrybutor systemów pomiarów temperatury

Unia Europejska wylicza, że koszty smogu w przypadku Polski to 26 miliardów złotych rocznie. Raport dotyczył okresu od 2016 roku gdzie przeglądano politykę ochrony środowiska. Wyzwania jakie są stawiane przed naszym krajem dotyczą poprawę wdrażania np. Dyrektywy wodnej oraz norm jakości powietrza. Oczywiście są też rzeczy pozytywne. Polska jest stawiana jako przykład w niektórych obszarach. Takie jak sprawna sieć organów ochrony środowiska, które sprawnie radzą sobie w operowaniu funduszami.

Nowy produkt w ofercie Andrew Frost Solutions.

Zamów już teraz.

Zestaw do kontroli temperatury w lodówkach i zamrażarkach w restauracjach, sklepach i magazynach

Wstęp

Aby zapewnić najwyższą jakość produktów, sklepy spożywcze i supermarkety muszą przestrzegać norm bezpieczeństwa żywności.
Coraz trudniej jest ręcznie monitorować temperaturę w supermarketach. W przeszłości wiązało się to z wysokim ryzykiem psucia się i wycofania produktu. W rezultacie bezprzewodowe rozwiązania monitorujące i scentralizowane zbieranie danych stają się nowym standardem w branży bezpieczeństwa żywności.

Aby mieć wgląd w sytuację w urządzeniach chłodniczych w rozproszonych obiektach handlowych, należy wdrożyć kompleksowy cyfrowy system bezpieczeństwa żywności. Bezprzewodowe systemy monitorowania mają potencjał, aby poprawić wydajność sklepu, eliminując potrzebę ręcznego rejestrowania danych i wykluczając możliwość błędu ludzkiego.

Wymagania systemu monitoringu

Dystrybutor systemów pomiarów temperatury
Dystrybutor systemów pomiarów temperatury

Do przechowywania towarów w supermarketach używa się szerokiej gamy urządzeń, takich jak gabloty, lodówki i zamrażarki. Wszystkie muszą spełniać wytyczne i przepisy FSMA/HACCP. Takie przepisy wymagają monitorowania, kontrolowania i rejestrowania temperatury podczas
całego procesu dystrybucji żywności, w tym podczas jej przechowywania.

Zamrażarki i bonety

Utrzymywanie optymalnej temperatury w chłodziarkach i zamrażarkach jest niezbędne do dostarczania klientom świeżej żywności. Jeśli temperatura wzrośnie powyżej lub spadnie poniżej optymalnego zakresu, może dojść do psucia się żywności, co może skutkować naruszeniem norm bezpieczeństwa żywności. Aby zmniejszyć ryzyko skażenia bakteryjnego, wiele produktów spożywczych należy przechowywać w lodówce, a tym samym przechowywać w temperaturze poniżej 5⁰C.

Piece i płyty grillowe

Dystrybutor systemów pomiarów temperatury
Dystrybutor systemów pomiarów temperatury

Ponieważ branża spożywcza i detaliczna rozwija się, oferując więcej gotowanej lub przetworzonej żywności, zapotrzebowanie na monitorowanie w wysokiej temperaturze stale rośnie. Monitorowanie temperatury pieca oraz weryfikacja gotowania i chłodzenia są niezbędne do wytwarzania bezpiecznych produktów i spełniania wymogów prawnych.

Przechowywanie i przygotowywanie żywności

Obowiązek monitorowania może rozciągać się na obszary wykorzystywane do przygotowywania żywności. Przykładem tego jest obszar używany do przygotowywania mięsa i ryb, gdzie produkty muszą być ważone, krojone w plastry i pakowane w temperaturze około 7°. Wymagane jest również monitorowanie i rejestrowanie warunków otoczenia, w których przechowywane są produkty.

Jeśli Sanepid oraz Inspekcja Handlowa odkryją jakąkolwiek niezgodność z przepisami, mogą wydać decyzję o wycofaniu ze sprzedaży, która samo w sobie może mieć druzgocący wpływ na reputację i bilans firmy, ale może również skutkować grzywnami i karami. W skrajnych przypadkach działalność może zostać wstrzymana do czasu spełnienia oczekiwań dotyczących standardów przechowywania żywności.

Bezprzewodowy monitoring dla supermarketów

Internet rzeczy (IoT) pomaga producentom i supermarketom zmniejszyć straty powstałe w wyniku wycofania ze sprzedaży produktów i
spełnić wymagania FSMA/HACCP, zapewniając szczegółowe monitorowanie temperatury i cyfrowe prowadzenie dokumentacji. Rozwiązania do monitoringu bezprzewodowego
zapewniają szereg korzyści kontroli ciągu chłodniczego w obiektach sklepowych.

Zredukuj straty

Dzięki stałemu bezprzewodowemu monitorowaniu temperatury supermarkety mogą znacznie zmniejszyć ryzyko psucia się żywności, co może skutkować ogromnymi stratami, grzywnami i karami.

Wizerunek marki

Chroń reputację firmy i zmniejsz ryzyko negatywnego rozgłosu związanego z incydentami związanymi z bezpieczeństwem żywności.

Monitoring 24/7

Zautomatyzowane rozwiązanie do monitoringu bezprzewodowego może prawidłowo śledzić i rejestrować temperatury przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, natychmiast powiadamiając personel za pośrednictwem powiadomień e-mail o wszelkich wykrytych problemach.

Oszczędzaj zasoby

Stacja bazowa Aranet PRO12 (TDSBWPA1.012) dla systemu do 12 czujników Probase12 station
Stacja bazowa Aranet PRO12 (TDSBWPA1.012) dla systemu do 12 czujników Probase12 station

Scentralizowane zbieranie danych oszczędza czas, który wcześniej poświęcano na ręczne zbieranie danych. Proces instalacji jest prosty, szybki i opłacalny, nie wymaga obszernego planowania ani przygotowań.

Przestrzegaj przepisów

Wykaż spójną zgodność z przepisami z powiązanymi zapisami temperatury we wszystkich obszarach przechowywania. Unikać czasochłonny proces fizycznego wyszukiwania
dokumentów. Natychmiastowy dostęp i eksport niezbędnych danych.

Rozwiązanie do bezprzewodowego monitoringu Aranet
Rozwiązanie Aranet składa się z bezprzewodowych czujników temperatury, wilgotności względnej, CO2, stacji bazowej i łatwego w obsłudze oprogramowania do analizy danych. Co najważniejsze, nasze rozwiązania do bezprzewodowego monitorowania wysyłają alerty e-mail, jeśli przekroczone zostaną określone z góry progi temperatury.
Oprogramowanie Aranet zapewnia dokładne rejestry danych o temperaturze w chłodniach, magazynach, chłodziarkach typu walk-in, komercyjnych zamrażarkach i piecach.

Daje to możliwość do wykorzystania pomiaró w dokumentacji, raportach i audytach bezpieczeństwa produktów, a personel może analizować tendencje i wahania temperatury w czasie, dokonywać korekt w razie potrzeby, a także wykazywać stałą zgodność z normami dotyczącymi warunków przechowywania. Oprogramowanie Aranet zapewnia dokładne dane o temperaturze w chłodniach, magazynach, chłodziarkach typu walk-in, komercyjnych zamrażarkach i piecach do wykorzystania w dokumentacji, raportach i audytach bezpieczeństwa produktów.

Czujnik Aranet4 HOME (TDSPC003.001) Bluetooth
Czujnik Aranet4 HOME (TDSPC003.001) No Bluetooth

Zalety
• Bezprzewodowy monitoring i lepszy lokalny nadzór nad krytycznymi parametrami sklepu
• Prewencyjne alerty e-mailowe skutkujące terminowym działaniem
• Gromadzenie danych historycznych w celu lepszej analizy i raportowania
• Łatwy w instalacji i zarządzaniu
• Wysoce skalowalny system 1-100 czujników na stację bazową
• Energooszczędny – 10-letnia żywotność baterii czujnika
• 24/7 automatyczny monitoring i dostępność danych

Rzeczy do zapamiętania
• Szereg przepisów i procesów jest obowiązkowych podczas przechowywania zapewnić bezpieczeństwo towarów łatwo psujących się
• Ręczne procesy tworzenia dokumentacji są czasochłonne i podatne na ludzkie błędy
• Segment supermarketów i sklepów spożywczych może znacząco ilości odpadów, psucia się i wycofania produktów, zwalniając czas ręcznych procesów tworzenia dokumentacji oraz bezprzewodowe śledzenie zamrażarkach, piekarnikach i gablotach
• Zautomatyzowane rozwiązanie do bezprzewodowego monitoringu firmy rejestrować temperatury 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, wszelkich wykrytych problemach
• Aranet to w pełni bezprzewodowe rozwiązanie do monitoringu
• Wdrażanie przemysłowych rozwiązań IoT nigdy nie było łatwiejsze!

O nas
Aranet oferuje rozwiązania do przemysłowego monitorowania środowiska IoT dla różnych firm, ułatwiając zbieranie i analizowanie danych w czasie rzeczywistym.
Odkryj wszystkie sposoby, w jakie Aranet może pomóc Twojej firmie przenieść bezprzewodowe monitorowanie na wyższy poziom!
Aby dowiedzieć się więcej o produktach i rozwiązaniach Aranet, odwiedź naszą stronę internetową www.aranet.com lub skontaktuj się z nami andrzej.mroz@aranet4.pl
W Polsce rekomendowanym dystrybutorem Aranet jest Andrew Frost Solutions.

3 PROSTE URZĄDZENIA DO ŚLEDZENIA POZYCJI GPS JACHTÓW

Kradzieże łodzi, włamania, akty wandalizmu, jak poradzić sobie z plagą w dzisiejszych czasach?

Cytując raport na zlecenie Policji żż 20 proc. wszystkich szkód, likwidowanych przez firmę Pantaenius, powstaje w wyniku kradzieży i włamań. W wielu przypadkach jachty giną bezpowrotnie – nie udaje się ich odnaleźć i odzyskać, więc ubezpieczyciel uznaje, iż nastąpiła tzw. szkoda całkowita (wypłaca wówczas pełną sumę odszkodowania zagwarantowaną w umowie). W ubiegłym roku, w całej Europie były 163 szkody całkowite. Natomiast w ostatniej dekadzie armatorzy utracili aż 2498 łodzi. Mówimy tu wyłącznie o jednostkach ubezpieczonych w naszej firmie – podkreśla Piotr Lubowski z biura firmy Pantaenius w Gdańsku. W Polsce ubezpieczyciel co sezon notuje kilka kradzieży łodzi.

Ochrona jachtu Sense4boat
Ochrona jachtu Sense4boat

Na szczęście, statystycznie co drugi jacht udaje się odszukać i odzyskać.

Czy warto ryzykować?

Najprostszym sposobem jest montaż niewielkiego urządzenia GPS, który monitoruje kluczowe parametry jachtu takie jak pozycja GPS, stan naładowania akumulatorów, nieuprawnione otwarcie drzwi czy wyjście obiektu poza strefę chronioną.

MONITOROWANIE POZYCJI GPS

Zalety:

– łatwy montaż nawet dla laika

– pewna pozycja GPS

– alarm zakłócenia sygnału GPS (jamming!)

– niewielkie rozmiar

– możliwość podłączenia dodatkowych bezprzewodowych czujników

– aplikacja na telefon

– dostęp do danych przez stronę WWW

– niska cena

– krótka umowa 1 miesiąc

Angle 19 °

Nearest zone Zatoka 1 (1345.92 nm)

Position 36.903865 °, -1.870972 °

Speed 3 kn

Door Open

Fuel Level 99.1 %

GNSS status

GNSS ON with fix

GPS signal16GSM

signal3 / 5Ignition

MotorON

Internal bat8.68 V

Internal bat100 %

JAMMINGGSM OK

Main Voltage14.05 V

Movement Moving

UNPLUG OK

Water OK

CASE STUDY: BEZPRZEWODOWY MONITORING W LABORATORIACH

CLEANROOM: Różnica ciśnienia, temperatura, wilgotność

Institute of Solid-State Physics, University of Latvia (ISSP UL) jest uznanym na arenie międzynarodowej liderem
w dziedzinie materiałoznawstwa i zagadnień interdyscyplinarnych w krajach bałtyckich. W 2012 roku naukowcy
zbudowali własne laboratorium, w którym znajdują się pomieszczenia do czyszczenia i badania powierzchni,
fotolitografii, osadzania cienkowarstwowego, narzędzia do trawienia na sucho i na mokro. Obecnie używają
rozwiązania Aranet IoT do monitorowania środowiska pomieszczeń czystych (clearooms), aby zapewnić
utrzymanie różnic ciśnień, stabilną temperaturę i odpowiedni mikroklimat zarówno dla ludzi, jak i sprzętu.
Pomieszczenie czyste (cleanroom) to pomieszczenie, w którym kontroluje się stężenie cząstek unoszących się w
powietrzu. Pomieszczenie to jest tak skonstruowane i wykorzystywane w sposób minimalizujący wprowadzanie,
generowanie i zatrzymywanie cząstek w pomieszczeniu. Zostało zaprojektowane tak, aby utrzymywać
wyjątkowo niski poziom cząstek stałych, takich jak kurz, organizmy unoszące się w powietrzu lub cząstki
odparowane. Jest to również kontrolowane przez inne parametry, takie jak temperatura, wilgotność względna,
wibracje, ciśnienie itp. W przypadku pomieszczeń czystych ISSP UL istotnymi parametrami są temperatura,
wilgotność względna i ciśnienie różnicowe.

ZESTAW UŻYTY W INSTYTUCIE SKŁADA SIĘ Z ELEMENTÓW

Zestaw Aranet:

Aranet PRO 100 Rejestrator
Kilkanaście czujników temperatury i wilgotności
Kilkanaście czujników temperatury z sondą
Zestaw czujników Aranet CO2
Grupa czujników różnicy ciśnienia Aranet

W pomieszczeniach czystych (cleanrooms) należy utrzymywać dodatnie ciśnienie w stosunku do środowiska
zewnętrznego, aby nie dopuszczać do zanieczyszczeń. ISSP zidentyfikowali problem – różnicę ciśnień
widzieli tylko na ekranie w pomieszczeniu czystym. Ktoś zawsze musiał to sprawdzić ręcznie na lokalnym
ekranie. Teraz dzięki czujnikowi ciśnienia różnicowego Aranet mogą to robić zdalnie. Mogą szybciej
reagować na problemy – jeśli widzą, że różnica ciśnień maleje, wiedzą, że albo ustała wentylacja, albo stało
się coś innego.

KONTROLA RÓŻNICY CIŚNIEŃ

Zespół pracujący w laboratorium z przyjemnością znalazł także inne zastosowanie czujnika różnicy ciśnień –
monitorowanie dygestorium i innych miejsc wyciągu powietrza. Dygestorium (czasami nazywany wyciągiem
laboratoryjnym) to rodzaj lokalnego urządzenia wentylacyjnego, które ma na celu ograniczenie narażenia na
niebezpieczne lub toksyczne opary, opary lub pyły. Ważne jest, aby monitorować, czy ten wyciąg powietrza działa, a
jeśli nie, Aranet wysyła komunikat alarmowy informujący o zatrzymaniu wentylacji. To naprawdę pomaga upewnić się,
że ludzie tam pracujący są bezpieczni i nie zagrażają ich zdrowiu.

„W ubiegły poniedziałek mieliśmy problem polegający na tym, że kontroler wentylacji wyłączył się o 5
rano. Temperatura zaczęła rosnąć dopiero po 2 godzinach, ale natychmiast zauważyliśmy problem z
różnicą ciśnienia, więc mogliśmy zareagować” – mówi Valdis Korsaks, kierownik ds. pomieszczeń
czystych w instytucie, który również odpowiada za ten projekt.”

MONITORING DWUTLENKU WĘGLA

Zespół pracujący w laboratorium z przyjemnością znalazł także inne zastosowanie czujnika różnicy ciśnień –
monitorowanie dygestorium i innych miejsc wyciągu powietrza. Dygestorium (czasami nazywany wyciągiem
laboratoryjnym) to rodzaj lokalnego urządzenia wentylacyjnego, które ma na celu ograniczenie narażenia na
niebezpieczne lub toksyczne opary, opary lub pyły. Ważne jest, aby monitorować, czy ten wyciąg powietrza działa, a
jeśli nie, Aranet wysyła komunikat alarmowy informujący o zatrzymaniu wentylacji. To naprawdę pomaga upewnić się,
że ludzie tam pracujący są bezpieczni i nie zagrażają ich zdrowiu.

MONITOROWANIE TEMPERATURY I WILGOTNOŚCI

Ważne jest również monitorowanie temperatury.
W badaniach laboratoryjnych należy mieć pewność, że sprzęt działa prawidłowo.
Zarówno mikroskopia elektronowa, jak i litografia są bardzo wrażliwe na zmiany
temperatury, a ich zakłócenie może skutkować dużymi kosztami obsługi i stratą cennego
czasu badań. Posiadanie czujników Aranet do monitorowania temperatury pomaga im
reagować w odpowiednim czasie na zmiany i rozwiązywać je, zanim spowodują
problemy. W przypadku litografii bardzo ważna jest również wilgotność względna.
Jeśli w pomieszczeniu nie ma wystarczającej ilości wilgoci, proces nie może nastąpić
–bardzo przydatne jest, aby czujnik Aranet T/RH mierzył oba parametry.

REKOMENDACJA

„Przed Aranet mieliśmy kontrolę, ale nie mieliśmy monitoringu – co oznacza, że mogliśmy
ustawiać parametry i ustawiać punkty wentylacji. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje, litografia się
zdestabilizowała i nie wiedzieliśmy dlaczego, więc zaczęliśmy szukać rozwiązań – wspomina
Valdis.
„Teraz sytuacja uległa znacznej poprawie – przed zainstalowaniem Aranetu mogliśmy
zapewnić, że w naszym pomieszczeniu czystym panuje stabilność temperatury w zakresie ±2
stopni. Za pomocą czujników Aranet możemy zapewnić, że temperatura nie będzie się różnić
o więcej niż ±0,2 stopnia.
Zdecydowanie poleciłbym Aranet innym instytutom i laboratoriom, ponieważ jest to prosty,
łatwy w obsłudze system bezprzewodowy z doskonałym stosunek ceny do wydajności.
Możesz umieścić czujnik w dowolnym miejscu – w pobliżu dowolnego urządzenia, które
chcesz mierzyć, a funkcja alarmu pomaga uniknąć bardzo kosztownych problemów”.

To tylko udowadnia, że możesz poprawić tylko to, co możesz zmierzyć.
Aranet dostarcza te pomiary w najłatwiejszy i prosty sposób.

I CO JESZCZE CHCIAŁBYŚ ZMIERZYĆ?
WWW.ANDREWFROSTSOLUTIONS.PL

BEZPRZEWODOWY SYSTEM DO MONITOROWANIA UPRAW KONOPII MEDYCZNYCH

Medyczna marihuana

Medyczna marihuana to termin określający pochodne rośliny Cannabis sativa, które są stosowane w celu złagodzenia objawów spowodowanych przez określone schorzenia. Medyczna marihuana jest również znana jako medyczna marihuana.

Cannabis sativa zawiera wiele aktywnych związków. Najbardziej znane to delta-9 tetrahydrokannabinol (THC) i kanabidiol (CBD).

ARANET – niezawodny monitoring

Niezawodna technologia bezprzewodowa i prosta konfiguracja
Dokładne pomiary w dowolnym miejscu w pomieszczeniu szklarni
Bezpieczne lokalne przechowywanie danych i nie wymagające Internetu

Dane mają znaczenie! Systemy monitorowania pomieszczeń do służących do komercyjnej uprawy konopi medycznych!
Cena za produkt spada, a konkurencja szybko rośnie. Monitorowanie parametrów środowiskowych są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek
wcześniej.
Dane w czasie rzeczywistym z szerokiej gamy zaawansowanych czujników
bezprzewodowych wspiera proces optymalizacji Twojej uprawy.
Funkcjonalność danych w chmurze ułatwia centralizację, archiwizację, analizę danych i powiadomień o alarmach.

Aranet PRO Rejestrator danych


System składają się z rejestratora danych z zaawansowanym oprogramowaniem do analizy danych oraz szerokiej gamy czujników środowiskowych Zasięg widzenia 3 km/1,9 mili między stacją bazową a czujnikami. Do 100 czujników na stację bazową.
Monitoring 24/7 z alertami e-mail i SMS.
Bezpieczna, prywatna sieć niezależna od zewnętrznych dostawców usług.

Aranet T/RH czujnik

 • Aranet T/RH czujnik z osłoną przed promieniowaniem
 • Chroni pomiary temperatury przed promieniowaniem słonecznym.
 • Żywotność baterii do 10 lat.
 • IP65 – przeznaczony do pomieszczeń do uprawy.
 • Transmisja danych – można ustawić na 1, 2, 5 lub 10 minut.

Aranet T-probe sensor

 • Monitoruje temperaturę powietrza, cieczy i powierzchni stałych.
 • Długości sond 0,3 m / 1 m / 5 m / 10 m; 0,9 stopy / 3,2 stopy / 16,4 stopy / 32,8 stopy. Zakres pomiarowy – T (-55°C do 105°C / -67°F do +257°F).
 • Żywotność baterii do 10 lat.
 • Klasa IP68 – obudowa hermetyczna.
 • Transmisja danych – można ustawić na 1, 2, 5 lub 10 minut.

Aranet IR Plant Temperature sensor

 • Temperatura w roślinie jest parametrem krytycznym dla określenia deficytu ciśnienia pary (VPD).
 • Obudowa IP65.
 • Do 12 lat pracy na baterii.

CO² and Temperature sensor

 • Czujnik dwutlenku węgla, temperatury i ciśnienia atmosferycznego Aranet jest bezprzewodowy i zasilany bateryjnie.
 • Jest bardzo dokładny, wszechstronny, prosty w konfiguracji i stanowi integralną część wielu procesów przemysłowych w pomieszczeniach do uprawy, zbiornikach magazynowych i innych.
 • Klasa ochrony IP67.

Aranet PAR sensor

 • Światło jest niezbędnym elementem fotosyntezy i ogólnego rozwoju roślin, ponieważ wpływa na wiele czynników, w tym formę i strukturę rośliny, orientację rośliny i reprodukcję.
 • Miernik PAR jest czujnikiem do pomiaru aktywnego promieniowania fotosyntetycznego. Pomaga określić ilość światła, na jakie narażone są rośliny.
 • Stopień ochrony IP68.

Aranet Stem Micro-Variation sensor

 • Zmiany średnicy łodyg są odpowiedzią na stan nawodnienia roślin i zawartość wody w glebie.
 • Czujniki na wybranych roślinach stale monitorują mikrozmiany średnicy łodyg, aby pomóc zoptymalizować nawadnianie.
 • Klasa ochrony IP64.

Aranet Soil VWC, EC and T sensor

 • Wbudowany czujnik wilgotności gleby pomaga określić, kiedy rośliny potrzebują, a kiedy nie potrzebują podlewania, regularnie wskazując zawartość wody w glebie.
 • Czujnik jest wyposażony we wbudowany czujnik temperatury, który określa, czy temperatura gleby jest gotowa do sadzenia i czy nasiona mogą prawidłowo kiełkować.
 • Czujnik posiada również miernik przewodności elektrycznej – niezawodny i łatwy sposób na określenie, czy poziomy składników odżywczych nawozu są odpowiednie dla optymalnego wzrostu roślin.
 • Stopień ochrony IP68.

Aranet Soil Moisture sensor

 • Niedrogi bezprzewodowy czujnik wilgotności gleby przeznaczony do szerokiego zakresu zastosowań w celu efektywnego monitorowania nawadniania roślin.
 • Klasa ochrony IP67.

Aranet Weight sensor

 • Masa rośliny jest niezbędna do ilościowego określenia wzrostu roślin i wzrostu biomasy.
 • Czujnik wagi umożliwia ścisłe monitorowanie wzrostu i rozwoju roślin, co pozwala na bardziej precyzyjną optymalizację warunków środowiskowych roślin.
 • Klasa ochrony IP67.

PLATFORMA SPRZĘTOWA ARANET

Kim jesteśmy.

Korzystamy z wiedzy zdobytej między innymi w takich firmach jak: Jeronimo Martins (Biedronka), PoloMarket, Eurocash, Żabka, ABB Dolmel, a zagranicą w X5Retail Group.

Specjalizujemy się w audytach oraz projektach optymalizacyjnych procesów operacyjnych, zakupowych, ekspansyjnych oraz logistycznych.

Jesteśmy dystrybutorem światowych liderów producentów urządzeń IoT oraz platform dla systemów telemetrii. Wdrażamy na polskim rynku innowacyjne rozwiązania w zakresie bezprzewodowych, opartych na chmurze rozwiązań do zdalnego monitorowania.

Naszym początkowym celem było rozwijanie systemu monitorowania temperatur dla systemów produkcji żywności, w gastronomii, w sprzedaży detalicznej żywności i innych usługach gastronomicznych. Jednak szybko rozszerzyliśmy naszą ofertę czujników, aby monitorować inne parametry w szerszym zakresie sektorów, w tym przemyśle farmaceutycznym, zakładach opieki zdrowotnej, rolnictwie, magazynach i transporcie.

AndrewFrost Solutions obsługuje zarówno małych i indywidualnych klientów, jak i duże, wielozakładowe oraz globalne firmy.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom doskonałą obsługę, obniżać koszty oraz zwiększać efektywność i bezpieczeństwo prowadzonego biznesu.

Nadal rozwijamy produkty, które zapewniają wysokiej jakości, niedrogie rozwiązania w łatwy do wdrożenia, wydajny i intuicyjny sposób.

Oferujemy również łatwą integrację z innymi systemami monitorowania. Działamy z Polski z 3 biur zlokalizowanych w okolicy Trójmiasta, Wrocławia oraz Krakowa, co pozwala nam na szybkie dotarcie do Klientów na terenie Polski i Europy.

Piszą o nas – Nowa usługa ochrony w Jacht Marinie Gdańsk

Sigfox powoli zwiększa zasięg sieci w Polsce. Co jakiś czas pojawiają się informacje o usługach, które w naszym kraju świadczone są z wykorzystaniem tej technologii.

Oficjalnie Sigfox do Polski wszedł w styczniu 2019 r. Z umieszczonej wówczas na stronie firmy mapki wynikało, że zasięg działającej w paśmie 868 MHz sieci LPWA były stosunkowo niewielki i obejmował głównie tereny przy granicy zachodniej i południowej.

Sigfox Poland na swej stronie internetowej nie podaje danych o zasięgu. Z aktualnej wersji globalnej mapy zasięgu wynika, że objęty jest nim Poznań i okolice, a także duża część województw Śląskiego i Opolskiego. Patrząc na pojawiające się co jakiś czas informacje – głównie na LinkedIn – firm świadczących usługi z wykorzystaniem Sigfox można domniemywać, że zasięg sieci jest też w Trójmieście i zapewne także w innych miastach.

Andrew Frost Solutions opublikował bowiem informację, że na terenie Jacht Marina Gdańsk uruchomił usługę monitoringu jachtów i łodzi podczas postoju w marinie. Czujniki wykorzystywane w systemie stale nadzorują kluczowe parametry bezpiecznego postoju takie jak: stan naładowania akumulatorów, poziom wody w zęzie oraz temperaturę w komorze silnika.

Andrew Frost Solutions informuje też, że wykorzystując sieć Sigfox oferuje usługi monitorowania ruchu kontenerów oraz temperatury w ich wnętrzu. Firmy rozpoczęły pilotaż dla jednego z klientów poszukującego rozwiązania do monitorowania kontenerów chłodniczych.

Sam Sigfox Poland informuje, że wspólnie z firmą Holifresh oferuje dostęp do platformy do cyfryzacji zimnego łańcucha dostaw. Polski Sigfox chwali się również, że oferuje platformę do śledzenia różnego rodzaju opakowań oraz, że przynajmniej jeden klient prowadził testy tego rozwiązania.

Sense4boat dla żeglarzy

Monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów pracy urządzeń oraz warunków panujących na jednostkach pływających od zawsze stanowiła problem dla żeglarzy i motorowodniaków. Rozładowane do końca akumulatory, uszkodzone przez niską temperaturę przejścia i zawory burtowe, niska lub wysoka temperatura w kabinie lub komorze silnika może zrujnować dobrze zapowiadający się w weekend lub wakacje na wodzie.

Dostępne na rynku rozwiązania były drogie, wymagały ułożenia dodatkowych kabli oraz zainstalowania kolejnych urządzeń nadawczych, które obciążały bilans energetyczny jednostki pływającej.

Pozostawienie jednostki w marinie zawsze wiązało się z pewnym ryzykiem. Pozostawione bez właściwego nadzoru w marinie jachty ulegały poważnym awariom. Brak informacji na czas, nie dawał szansy na szybką reakcję ze strony właściciela. Bardzo często skutkowało to zanieczyszczeniem środowiska oraz stratami materialne.

Prosty montaż czujników na jachcie
Bezprzewodowe czujniki zalania jachtu

www.andrewfrostsolutions.pl

Najlepszy prezent na Gwiazdkę – Recepta na bezpieczne spotkania w rodzinnym gronie.

Jakość powietrza przy wigilijnym stole.

Wiele osób zadaje sobie pytanie jaki prezent sprawić bliskim pod choinkę.

Boże Narodzenie związane jest ze spotkaniami w gronie najbliższych. Jak zachować bezpieczeństwo i nie zarazić się wirusem?

Odpowiedź jest prosta – unikać miejsc gdzie jest słaba wentylacja.

Jak to sprawdzić? Wystarczy zmierzyć stężenie dwutlenku węgla (CO2).

Aranet4 stacja jakości powietrza

Dlaczego?

Wiele badań pokazuje, że COVID-19 może być przenoszony przez aerozole. Właściwa wentylacja może zmniejszyć ryzyko zakażenia COVID-19.
Stężenie CO² może służyć jako wskaźnik jakości powietrza i może być monitorowane czujnikami takimi jak Aranet4.
Aranet4 ostrzega, gdy jakość powietrza pogorszyła się i należy zadbać o przepływ powietrza w pomieszczeniu
Zgromadzony materiał dowodowy ujawnia, że ​​aerozole są możliwą drogą transmisji dla Wirus SARS-CoV-2. Aerozole to małe kropelki o średniej wielkości około 5 μm, które są uwalniane podczas mówienia, śpiewania, kaszlu i kichania. Te cząstki zostały wykazano, że zawiera wirusa SARS-CoV-2, który może pozostać zakaźny do 3 godz.
Aranet4 to doskonałym prezentem może być niewielka stacja monitoringu powietrza, którą możesz zabrać wszędzie – do znajomych, do biuro, do urzędu czy filharmonii.

Monitoring wentylacji jest kluczem do zdrowia

Niebezpieczeństwo polega na tym, że ze względu na swój mały rozmiar aerozole mogą pozostawać w powietrzu do 9 minut. Wykazano, że odpowiednia wentylacja może skrócić czas potrzebny do usunięcia większości małych kropelek do 30 sekund sprawiając że przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych stanie się bezpieczniejsze.

Europejska Federacja Ogrzewnictwa, Wentylacji i Klimatyzacji Stowarzyszenie (REHVA) zaleca monitorowanie stężenia CO² w pomieszczeniach jako narzędzie do oceny ryzyka przenoszenia SARS-CoV-2 przez aerozole ponieważ CO² jest gazem wytwarzany podczas oddychania, a jego wysokie stężenie może być dobrym wskaźnikiem niewystarczająca wentylacja.

Sensor ARANET CNN Profesor Harward air polution sensor
Aranet4 CNN sensor CO2

Aranet4 – zainwestuj w zdrowie.

Aranet4 to łatwe w użyciu urządzenie monitorujące CO², które poinformuje Cię o tym od razu, czy wentylacja jest wystarczająca i czy jesteś narażony na podwyższone ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 poprzez aerozole. Wizualne wskaźniki kolorów, a także alarm dźwiękowy poinformuje Cię o potrzebie podjęcia natychmiastowych działań (np. : poprzez otwarcie okien, włączenie wentylację lub opuszczenie pomieszczenia).

Pamiętaj że możesz poprawić tylko to, co możesz zmierzyć.

Niech Aranet4 sprawi, że Twoje pomieszczenia bezpieczniejsze!

Cena urządzenia: oferta na www.aranet4.pl